استان ها

فامنین، نهاوند و کبودراهنگ‌ در وضعیت قرمز قرار دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به جایگاه روابط عمومی ها در شکوفایی استعداد دستگاه های اجرایی گفت: با شیوع کرونا شاهد درخشش حوزه نظام پزشکی بوده و دیدیم با توان خود توانست بسترهای مناسبی مهیّا سازد و در برابر این ویروس مقاومت کند.

 

مصطفی آزادبخت دوشنبه ۲۶ خردادماه در مجمع روابط عمومی های استان همدان، تصریح کرد: دنیا باردیگر در برابر عظمت فرزندان این سرزمین غافلگیر شد اما در گذشته در زمینه توانمندی های پزشکی و درمانی کشور اطلاع رسانی های مناسبی نداشتیم و حال با این شرایط نقش روابط عمومی ها مشخص خواهد شد.

 

آزادبخت با بیان اینکه سازمانی توانمند است که روابط عمومی حرفه ای داشته باشد، اعلام کرد: کارروابط عمومی ها با صبر و تحمل و دقت آمیخته شده است و بر هیچ کس پوشیده نیست.

 

وی افزود: میزان رعایت مردم همدان در رعایت نکات بهداشتی از میانگین کشوری بالاتر بود و در این مسیر، از یک سو همکاری مردم و مهارت و تلاش کادر پزشکی و درمان را داشتیم و از طرف دیگر مدیریت خوب شیوع این ویروس در استان شاهد را هستیم.

 

وی ادامه داد: همچنین از تلاش های صدا و سیما و رسانه های استان در زمینه کنترل شیوع کرونا در استان تشکر می‌کنیم.

 

معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: در عرصه روابط عمومی ها موفق عمل کرده ایم ضمن اینکه در حال حاضر نیاز است تا فعالیت ها در این عرصه با شدت بیشتری پیش رود تا هر شخص در هر جایگاهی که دارد امید و اخلاق نیک را بین مردم ترویج کند.

 

وی با اشاره به اینکه دشمن با تمام توان به میدان آمده تا ما را زمین گیر کند، اعلام کرد: نقش روابط عمومی ها در اطلاع رسانی به گونه ای است که باید خط دشمن را بداند و خط انقلاب را ترویج دهد و با اطلاع رسانی همه جانبه پیش رود که در نهایت در مقابله با جنگ روانی دشمن تجهیز باشد.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان نیز در ادامه با اشاره به تعداد مبتلایان به کرونا در استان همدان اعلام کرد: تاکنون تعداد ۱۲۲۳ مورد مثبت ابتلا به کرونا در همدان داشته ایم که ۱۰۰۵ نفر بهبود یافته و ۱۳۰ نفر بر اثر این بیماری در استان همدان فوت کرده اند.

 

طاهری تصریح کرد: در حال حاضر ۸۸ نفر از بیماران درگیر با کرونا، در بیمارستان های استان بستری بوده و در استان همدان وضعیت سفید نداریم.

 

وی با بیان اینکه شهرستان های فامنین، کبودراهنگ و نهاوند در وضعیت قرمز قرار دارند،افزود: سایر شهرستان های استان نیز وضعیت زرد دارند که به این ترتیب شاهد افزایش موارد مثبت کرونا در استان هستیم.

 

طاهری در ادامه با اشاره به این که هم اکنون، روزانه ۱۶ تا ۱۸ مورد مثبت کرونا در همدان شناسایی می شود، گفت: کشاورزان بیش از پیش درگیر کرونا شده اند.

 

وی استان همدان را جزء آن دسته از استان هایی دانست که هنوز پیک بیماری را تجربه نکرده و گفت:اگر فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی را در زمینه مقابله با کرونا در پیش نگیریم، حتماً شاهد پیک کرونا در استان همدان هستیم

 

وی مهم‌ترین آفت در زمینه شیوع کرونا را بی تفاوتی مردم دانست و افزود: از تعداد ۱۲۲۳ مورد مثبت مبتلا به کرونا در استان همدان، تعداد ۶۲۶ نفر زن و ۵۹۷ نفر مرد بوده که ۸۶۴ نفر در شهرها و ۳۵۹ نفر در روستاها سکونت دارند.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: ۸۲۰ نفر از بیماران در همدان هیچ بیماری زمینه ای نداشته و در گذشته مبتلایان به این ویروس، علائم تنفسی و در حال حاضر علائم گوارشی دارند.

 

وی تأکید کرد: از مردم خواهشمندیم همچنان فاصله گذاری های فیزیکی و اجتماعی را رعایت کرده و نسبت به این ویروس بی تفاوت نشوند چرا که عدم رعایت باعث بحرانی شدن شرایط می شود.

 

به گزارش ایسنا، انتخابات هیئت رئیسه روابط عمومی های استان همدان نیز در پایان این مجمع برگزار و از بین ۱۵ نامزد، آقایان کردکریمی، طاهری، شبیری، حسن پور و خانم کیانپور بر اساس آراء مأخوذه به عنوان هیئت رئیسه جدید روابط عمومی های استان همدان انتخاب شدند.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا