استان هاورزشی

قلعه‌نویی: 11 ماه است پولی نگرفته‌ام/ کارهای اخلاقی اصفهان ماندگار است

سرمربی استقلال پس از بازی سپاهان به تمجید از اقدامات فرهنگی باشگاه سپاهان پرداخت.

 

سرمربی استقلال پس از بازی سپاهان به تمجید از اقدامات فرهنگی باشگاه سپاهان پرداخت.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از بازی تیمش با سپاهان اظهار کرد: حرفی که می‌زنم احساس قلبی‌ام است. واقعیت قضیه این است که هر کسی اصفهان را می‌شناسد، این مسائلی که من می‌خواهم بگویم را می‌داند. مردم اصفهان و باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان به جای اینکه به دنبال مسائل حاشیه‌ای باشند، نشان دادند که باشگاهی فرهنگی و پاک هستند و پاک عمل می‌کنند و خدا را گواه می‌گیرم که احساسم را می‌گویم و این حرف‌ها ربطی به تقدیری که امروز انجام دادند، ندارد.

 

وی ادامه داد: دو سالی که در سپاهان بودم، سال‌های خوب زندگی‌ام بود و امروز یک بازی بسیار خوب و تاکتیکی را شاهد بودیم و در سکوها هم جو بسیار خوب بود و قبل از اینکه راجع به مسائل فنی صحبت کنم از جو ورزشگاه باید تقدیر کنم. در کنفرانس پیش از بازی خبرنگاران اصفهان نشان دادند اصلا اهل حاشیه نیستند و چقدر با جاهای دیگر ایران متفاوتند.

 

سرمربی استقلال همچنان اظهار کرد: واقعا پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی شایسته اصفهان است. 40 درصد مدال‌های گوانگ‌جو متعلق به اصفهان بود. امیدوارم این روند در سپاهان ادامه پیدا کند و به آقای پورسینا تبریک می‌گویم خوشحالم که به خانه خود بازگشتم. من اگر از اصفهان رفتم، به جام‌هایم کاری ندارم و خوشحالم که رکوردهای خوبی را به جا گذاشتم. کارهای اخلاقی و معرفتی در اصفهان ماندگار است و ما هم درس‌های زیادی را از خود شخص ساکت و آقای ترابیان یاد گرفتیم. تیمی که پاک و فرهنگی باشد، در مسیر صحیح قرار می‌گیرد. امروز ما قشنگی‌های فوتبال را دیدیم. مردم اصفهان همیشه در قلب من هستند خصوصا بچه‌های مطبوعات‌شان که همیشه اخلاق را رعایت می‌کنند. واقعا از آن‌ها متشکرم.

 

وی افزود: در رابطه با باز باید بگویم ما بازی بسیار زیبایی را شاهد بودیم و از مسئولان فولادشهر تشکر می‌کنم که کیفیت چمن عالی بود و باران تاثیری نداشت. هر دو تیم می‌توانستند برنده بازی باشند، ولی در ایجاد موقعیت خطرناک تیم ما بهتر بود و اگر دقت بیشتری می‌کردیم، می‌توانستیم بازی را ببریم ولی سپاهان گردش توپش عالی بود. به هر حال من از نتیجه راضی نیستم ولی خوشحالم که با 4 جلسه تمرین و با دو جلسه کار تاکتیکی و سه جلسه وقت داشتیم و حتی در پارک تمرین کردیم، جلوی سپاهان این گونه بازی کردیم و نمایش خوبی داشتیم. این بازی من را امیدوار کرد و به یک امتیاز رسیدیم. خسرو حیدری و غلام‌نژاد به ما اضافه می‌شوند و هافبک هجومی ما زیادتر می‌شوند یک امتیاز هم خوب است و اگر قاضی دقت می‌کرد ما می‌توانستیم ببریم.

 

خبرنگاری از قلعه‌نویی پرسید شما از فوتبال اصفهان تمجید کردید اما آقای دایی مدعی شد که قهرمانی در اینجا به نفع سپاهان غش کرده بود، که سرمربی استقلال در پاسخ گفت: من به این مسائل ورود نمی‌کنم. در مقابل تراکتور هم دو بر یک باختم ممبینی هم اشتباه داشت. من هیچ وقت از داور بد نگفتم. اصفهان و مردمش و باشگاه سپاهان جزو باشگاه‌های خوب ایران هستند و نمونه‌اش مدال‌های خوبی است که در گوانگ‌جو گرفتند.

 

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چرا سپاهان 6 هفته نبرده است، گفت: سپاهان یک فوتبال مدرن را بازی می‌کند. امروز سپاهان چند بازیکن جوان را به بازی آورد. وقتی روی جوان سرمایه‌گذاری می‌کنید باید مدتی زمان سپری شود تا جواب بدهد که البته برای سپاهان جواب هم داده است و کرانچار و فولاد مبارکه بسیار خوب عمل کرده و سپاهان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.

 

قلعه‌نویی درباره عملکرد بازیکنان میانی‌ تیمش گفت: هافبک‌های ما امروز خوب بازی کردند. این که جلوی سپاهان اینقدر موقعیت ایجاد کنیم آسان نیست از خط هافبک‌ راضی هستم ولی باید بهتر بازی می‌کردیم.

 

وی درباره حضورش در اصفهان گفت: ما در جام باشگاه‌های آسیا 17 گل به غول‌های آسیا زدیم. آقای توره ما را 10 نفره کرد اما نزدیک به 60 دقیقه 3 گل زدیم. من قلعه‌نویی هر جا می‌روم وقتی اینجا آمدم خوشحال شدم که یک چمن خوب را دیدم. ابزار بسیار مهم است. نیروی انسانی را داریم ولی سخت‌افزار را نداریم. من قلعه‌نویی 11 ماه است پول نگرفته‌ام. همکاران و بازیکنان نیز همچنین. اگر پول بازیکنان را به موقع پرداخت کنیم و به موقع جریمه کنیم، نتیجه می‌گیریم. اما در استقلال متاسفانه این گونه نیست ولی از نظر نیروی انسانی ما خوب هستیم. اما اگر در بخش سخت‌افزاری و مالی درست شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود و در جام باشگاه‌های آسیا تیم‌هایی که موفق هستند امکانات زیادی هم دارند. ما در مجموع پارسال 4 تای آسیا شدیم اما 8 میلیون هم پاداش نگرفتیم. 4 تای آسیا و قهرمان ایران هم شدیم اما پاداش نگرفتیم. اگر بحث مالی‌مان حل شود،‌ یقینا کیفیت فوتبال هم بالا می‌رود.

 

وی در پاسخ به این سوال که تیم‌های قلعه‌نویی تیم‌هایی هستند که گل‌های زیادی می‌زنند. اما چرا مشکل امسال استقلال در خط حمله است، گفت: ما تنها هفته‌ای بود که سه جلسه تمرین کردیم اما خوب نتیجه گرفتیم. این مشکل را در آینده برطرف می‌کنیم. چون تقویت جناحین با آمدن مجید غلام نژاد و خسرو حیدری برطرف می‌شود. اما خط هافبک ما باید طراوت لازم را داشته باشد که امیدواریم در بازی‌های بعدی این اتفاق بیفتد.

 

قلعه‌نویی درباره غیبت جمشیدیان نیز گفت: جمشیدیان در تمرین‌های عمومی حضور نداشت واز ناحیه کشاله آسیب دیده بود و تیم پزشکی ما روی او کار می‌کند. اما امروز در لیست 18 نفره نبود. هم سپاهان و هم استقلال امروز خوب بازی کردند. در دستور کار هر دو تیم پرس بود ولی همان موقع دو تیم هجوم می‌آوردند و بازی روی زمین بود و امروز پاپی یکی از بهترین بازی‌های خود را انجام داد. بعضی از دقایق تحت فشار بودیم و در 10 دقیقه آخر دو موقعیت 100درصد داشتیم. سپاهان دو سه کرنر در دقیقه آخر زد هرچه از بازی می‌گذشت تمایل تیم‌ها برای گل زدن بیشتر می‌شد.

 

وی درباره حضور ایمان باصفا که گفته می‌شود از پدیده‌های جدید فوتبال ایران است، گفت: بازیکن بازیکنی مثل گرت بیل زمانی که به رئال مادرید رفت فوری فیکس نشد. بازیکن جوان را باید زمانی به زمین بفرستی که دیگر بیرون نیاوری. روزی که تیم ما زیاد خوب نبود، نمی‌توانیم ایمان باصفا را به زمین بیاوریم. زمانی که من محسن فروزان را در تراکتورسازی به زمین فرستادم فیکس شد و دیگر او را بیرون نیاوردم. ما جوان را نباید فدای خودمان کنیم ولی آرام آرام ایمان باصفا نیز بازی خواهد کرد، هرچه پیش برویم، ایمان باصفا بیشتر بازی خواهد کرد. نگفتم که او از امید ابراهیمی بهتر است اما در آینده مثل او خواهد شد. در جام حذفی فرصت بیشتری به باصفا خواهم داد. از مردم خوب اصفهان و رسانه و باشگاه خوب سپاهان تشکر می‌کنم.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا