استان ها

فروش لباس در مازندران، بهانه 100 فقره کلاهبرداری یک زن در تلگرام

ایسنا/مازندران کارآگاهان سایبری پلیس فتای استان مازندران موفق شدند، زنی را که از طریق فروش اینترنتی 100 فقره کلاهبرداری کرده بود را دستگیر کنند.

 

به گزارش ایسنا، «حسن محمدنژاد» گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از وی در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباخته دریافتند، زنی کلاهبردار با حضور در شبکه اجتماعی تلگرام با انجام تبلیغات فروش البسه و دریافت سفارش خرید و وجه مورد نظر از مشتریان با سوءاستفاده از اعتماد اعضای گروه، از آنان کلاهبرداری می‌کند.

 

رئیس پلیس فتای مازندران، خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات فنی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی، رد زن کلاهبردار را در یکی از استان‌های شمال غرب کشور، شناسایی کردند.

 

وی افزود: مأموران در ادامه تحقیقات با هماهنگی قضائی این زن کلاهبردار را دستگیر کردند که متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، به 100 فقره کلاهبرداری به ارزش بیش از دو میلیارد ریال به این شیوه اقرار کرد.

 

محمدنژاد اظهار کرد: متهم برای انجام تحقیقات بیشتر با صدور قرار از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد.

 

رئیس پلیس فتای مازندران با هشدار به شهروندان گفت: صفحاتی که ناخواسته در برابر شما باز می‌شوند و حاوی تبلیغات فروش کالاها و ارائه خدمات هستند، ممکن است تقلبی بوده و قصد کلاهبرداری داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: از سایت‌هایی خرید کنید که حتماً نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند. این فروشگاه‌ها در سایت Enamad.ir قابل مشاهده است.

 

محمدنژاد یادآور شد: در هنگام تصمیم به خرید از فروشگاه‌های الکترونیکی، از تجربه دوستان و آشنایان نزدیک در خصوص خریدهای آنلاین استفاده کنید.

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا