استان هاورزشی

جذب 350 هزار نفر در رشته هندبال تا پایان سال

رئیس فدراسیون هندبال کشور گفت: در حال حاضر تفاهم‌نامه‌هایی با دفتر همگانی وزارت ورزش و شهرداری‌ها منعقد شده که در این تفاهم‌نامه ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری تعهد کردیم تا پایان سال در ورزش همگانی جذب رشته هندبال شوند.

 

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل، امروز 21 مهر، در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیئت هندبال خراسان جنوبی اظهار کرد: روز گذشته امتیاز حضور در لیگ برتر به تیم زغال سنگ طبس داده شد.

 

وی افزود: خراسان جنوبی در حال حاضر یک تیم در لیگ برتر دارد و مقرر شده به صورت حرفه‌ای و باشگاهی در ورزش حضور داشته باشد.

 

رئیس فدراسیون هندبال کشور با بیان اینکه خراسان جنوبی در رشته هندبال از استان‌های پیشگام کشور است، تصریح کرد: خراسان جنوبی در ورزش هندبال از رتبه ۱۸ در سال ۹۶ به رتبه ۱۳ صعود پیدا کرده است.

 

پاکدل ادامه داد: بحث سلامت خانواده‌ها، یکی از مواردی است که در کشور مورد آسیب جدی واقع شده و ورزش همگانی می‌تواند راهی برای جبران این موضوع باشد.

 

وی با بیان اینکه هندبال، رشته اول خراسان جنوبی است، بیان کرد: بانوان استان از این رشته عقب مانده‌اند که فدراسیون هندبال در این راستا آمادگی دارد در بخش آموزش و اردوهای ملی بانوان در کنار استان باشد.

 

رئیس فدراسیون هندبال کشور اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اصلی در فدراسیون هندبال، همگانی کردن این رشته ورزشی است.

 

پاکدل بیان کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با دفتر همگانی وزارت ورزش و شهرداری‌ها منعقد شده است که در این تفاهم‌نامه ظرفیت ۳۵۰ هزار نفری تعهد کردیم تا پایان سال در ورزش همگانی جذب رشته هندبال شوند.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲ هزار سهم خراسان جنوبی است، افزود: نبود سامانه جامع آمار و اطلاعات در حوزه هندبال یکی از مشکلات این ورزش است.

 

رئیس فدراسیون هندبال کشور اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته این سامانه پس از چهار ماه تدوین و راه‌اندازی شد.

 

پاکدل با بیان اینکه در رشته هندبال ساحلی ظرفیت خوبی در خراسان جنوبی فراهم شده است، تصریح کرد: در این رشته حدود هفت سال بود که هیچ میزبانی به ایران داده نشده بود، امسال با دیپلماسی ورزشی توانستیم میزبانی جوانان آسیا که سال آینده برگزار می‌شود را بگیریم.

 

وی یادآور شد: اگر زیرساخت مناسب ایجاد شود، امسال یا سال آینده یک رویداد بین‌المللی در رشته هندبال در استان برگزار می‌کنیم.

 

 

منبع خبرگزاری ایسنا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا